Konut Sigortası

Konut Sigortası, ev ve içindeki eşyaları yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar pek çok riske karşı koruma altına alan geniş kapsamlı ve "kişiye özel" bir paket sigorta uygulamasıdır. Konut sigorta poliçesi ile ev ve içindeki eşyaların yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları da teminat altına alınabilmektedir.

Sigorta, Konut Yardım ve Acil Tıbbi Yardım teminatları ile hayatı kolaylaştıracak çilingir, cam işleri gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanmaya olanak sağlar. Sigorta süresi bir yıldır. Konut, kredi ile edinilmişse konut sigortası yaptırılması ve kredi devam ettiği sürece yenilenmesi zorunludur. Devam eden poliçelerde, yıllar itibariyle hasarsızlık indirimleri kazanılır.

Konut Sigortası ve DASK Arasındaki Farklar Nelerdir?

DASK, doğrudan deprem sonucu oluşan zararları karşılar. Deprem sonucu meydana gelen yangın, patlama, tsunami ve yer kaymasının sadece binada meydana getirdiği maddi hasarlar DASK ile karşılanır. DASK poliçesinin limitini aşan hasarları DASK karşılamaz. Bu durumda konut sigortası devreye girer ve DASK sigortasını aşan hasarları karşılar.

Hem evini ve eşyalarını hem de bütçelerini konut sigortası ile korumak isteyen kişiler, teminatlarını önceden belirlemeli ve gerekli ek teminatları dahil ettirmelidir.

Paylaş: